تبلیغات

دانلود گلچین قدیمی فرزین

دانلود گلچین قدیمی فرزین
بهترین کیفیت پخش آنلاین و دانلود
Download Farzin’s PlayList

دانلود گلچین قدیمی فرزین

دانلود گلچین قدیمی فرزین
علی‌کبیر تکمیلی‌نژاد (1 فروردین 1331 آبادان – 12 شهریور 1378 بن)، معروف به فرزین، خواننده ایرانی فعال در دهه‌های 50 و 60 بود. مدتی در لس آنجلس زندگی کرد و سپس به بن نقل مکان کرد.
فرزین یکی از هنرمندانی بود که خوانندگی را قبل از انقلاب در اوایل دهه 50 آغاز کرد. او اولین آهنگ خود را با نام «مهمان» خواند که آهنگسازی آن باجان قدری بود. او قبل از انقلاب لقب «دمس رز» ایران را دریافت کرد. فرزین قبل از انقلاب در ساتی نیکتی با عرفانی همکاری داشت. ساتی مرکز ارادتمندان و ارادتمندان بود.
از ترانه های آن زمان می توان به آهنگ دم بگیرین (از آلبوم خداحافظ) اشاره کرد که یکی از پرطرفدارترین آهنگ های این عصر بود.
فرزین پس از انقلاب پس از هشت سال سکوت در کار هنری خود، ایران را ترک کرد و به آمریکا رفت و اولین آلبوم خود را به نام «گریه نکن» را ارائه کرد که یکی از موفق ترین آثار او توسط جهانبخش پازوکی است و شامل آهنگ هایی مانند رطب، همنفس، هوای دوستانه. از دیگر آلبوم های منتشر شده از او می توان به آلبوم های عاشقه (1368)، عشق (1369)، زینو، بی رخ تو، ایفه سوخت، یاد یروز و شما و اشک اشاره کرد. او همچنین آلبومی دارد که شامل آواز داریوش است که در کنسرت اجرا شده است. یکی از آهنگسازانی که تاثیر زیادی در کار او داشت، جهانبخش پازوکی بود که آهنگ های زیادی برای او ساخت.
او یکی از هواداران فوتبال بود به همین دلیل به تیم هنرمندان لس آنجلسی پیوست و به یکی از مهم ترین بازیکنان این تیم تبدیل شد. فرزین علاقه زیادی هم به تیم پرسپولیس داشت و به همین دلیل آهنگی به نام پرسپولیس نوشته پازوکی اجرا کرد.
دانلود گلچین قدیمی فرزین
او به دلایلی صحنه هنری لس آنجلس را ترک کرد و به آلمان رفت. فرزین همیشه برای هنرمندان و دوستانش احترام قائل است و معتقد است که باید به همه خوانندگان فرصت اجرای در دنیای هنر داده شود. علاوه بر این، او به پویا، خواننده ایرانی، کمک زیادی کرد تا بتواند یک خوانندگی موفق را آغاز کند.
فرزین در آبان 1378 در منزل خود درگذشت. علت اصلی مرگ او سکته قلبی بود. پیکر وی در شهر کلن به خاک سپرده شد او دو فرزند به نام های آرش و عطیه که داماد علی پروین بازیکن تیم ملی فوتبال است از خود به جای گذاشت.
دانلود گلچین قدیمی فرزین

تبلیغات

آثار دیگر این خواننده

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *