تبلیغات

دانلود گلچین قدیمی امان الله تاجیک

دانلود گلچین قدیمی امان الله تاجیک
بهترین کیفیت پخش آنلاین و دانلود
Download AmaanoLaah Taajik’s PlayList

دانلود گلچین قدیمی امان الله تاجیک

امان الله تاجیک (۲۷ خرداد ۱۳۱۶ در اهواز – ۱۴ مهر ۱۳۶۶ در تهران) خواننده، موسیقی‌دان و نقاش ایرانی بود.
تاجیک در 7 خرداد 1316 در اهواز به دنیا آمد، پدرش حیدرخان نیز صدای خوبی داشت، از کودکی در کنار تحصیل به هنر علاقه داشت، در 16 سالگی نوازندگی عود را نزد پرویز فسط آموخت و او به همراه دوستانش گروه ارکستری به شرح زیر تشکیل داد (کاظم ریزازان: ویولن، اسکندری بیرجندی: سنتور، هوشنگ کربلایی حسن: عود 2، مهدی نجفری: ویولن 2، صفدرعلایی: دم)، جمشد وحدی: فلوت و اکبری صدیف : خواننده).
دانلود گلچین قدیمی امان الله تاجیک
پس از گذراندن دوره متوسطه در سال 1333 برای ارتقای دانش موسیقی خود به کلاس آزاد هنرستان موسیقی کشور به سرپرستی آن زمان علی دری رفت و چهار سال و نیم در این هنرستان در کلاس عود زیر نظر گذراند. نصرالله زرین پنیه. او خود را وقف مطالعه بیشتر این ساز کرد و با وجود آموزش کامل روی عود، نواختن پیانو را نیز در این هنرستان آموخت و موفق به اخذ دیپلم چهار ساله موسیقی ملی شد. او تنها خواننده محلی بود که از هنرستان موسیقی فارغ التحصیل شد.
تاجیک بعدها در اداره تعاون روستایی تهران مشغول به کار شد و از طرف آن به اهواز منصوب شد و چند سالی در آبادان و اهواز زندگی کرد و در اهواز اولین آهنگ خود به نام رود کارون را اجرا کرد. جمشید احمدی فر (رئیس وقت رادیو اهواز) سرودی را با آهنگسازی و نواختن خودش روی عود خواند و ارکستری متشکل از: امیر پازوکی: ویولن، جمشید واحدی: فلوت، مهدی جهان بیگلو: قنطورس، و سیروس بانکی: تمپو، که مورد پسند واقع شد
دانلود گلچین قدیمی امان الله تاجیک
در روز دوم عید 1344 آهنگ های رود کارون و رقص پروانه ها را در برنامه شما و رادیو با موسیقی پرویز یاحقی، اکبر صدیف، جمشید واحدی و بیژن شیرازی اجرا کرد که مورد توجه قرار گرفت.
پس از مدتی برای گسترش فعالیت های خوانندگی خود به تهران بازگشت و هنر نقاشی را در تهران نزد استاد صادق پور فرا گرفت که آثار خارق العاده ای نیز در این زمینه از خود به جای گذاشت. از ترانه های معروف او می توان به «نخلستان» و «رود کارون» و «غم بی پایان» اشاره کرد.
مجتبی میرزاده، علی اکبر صدیف، کاظم رضازان، جمشید واحدی، پرویزفرست، مصطفی مرادبخت و احمد هدایتی از دوستان هنرمندی هستند که در خلق آثارش با او همکاری داشتند.
دانلود گلچین قدیمی امان الله تاجیک

تبلیغات

نظرات

  1. فرشاد نصیری میگه

    دستمریزادعالی

  2. عیسی حسن زاده میگه

    ممنونم از برنامتون از سازنده این برنامه

  3. محسن میگه

    آهنگ ها و ترانه های قدیمی هیچ وقت تکرار نمیشه، پرمعنی هستند

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *