تبلیغات

دانلود گلچین قدیمی فرشته

دانلود گلچین قدیمی فرشته
بهترین کیفیت پخش آنلاین و دانلود
Download Fereshte’s PlayList

دانلود گلچین قدیمی فرشته

دانلود گلچین قدیمی فرشته
او که در نوجوانی در آبادان زندگی می‌کرد، سپس برای تحصیلات عالی‌تر موسیقی به تهران بازگشت و در آکادمی موسیقی ملی ایران نزد محمود کریمی تحصیل کرد. بعدها با تماس ها و حمایت های علی تجویدی راه را به صدا و سیمای ملی ایران باز کرد. در کودکی تحت حمایت مادر و مادربزرگش بود و مادربزرگش نیز تار می نواخت.
فرشته اعتراف می کند که از دخلی و ام کلثوم الگو گرفته است. فرشته بین سال‌های 1350 تا 1357 آهنگ‌های بسیاری از آهنگسازان مشهور ایرانی مانند بزرگ لشگری، جهانبخش پازوکی، همایون خرم و تورج شعبانخانی را اجرا کرد.
معروف ترین و اولین آهنگ او «باران امشب» است که در سال 1350 از برنامه «شما و رادیو» پخش شد و به سرعت او را به شهرت رساند. آهنگسازی این آهنگ توسط «بیژن ترقی» و تنظیم «مصطفی کسروی» انجام شده است. ترانه امشب باران می بارد نیز به عنوان آهنگ سال 1350 انتخاب شد که ترانه های حدیث عشق و آی آدمای عاشق از دیگر آثار برجسته و شناخته شده جهانبخش پازوکی هستند.
فرشته در سال 1364 پس از انقلاب 1357 ایران را ترک کرد. پس از ترک ایران دست از کار نکشید و چندین آلبوم منتشر کرد و کنسرت داد. یکی از آخرین آلبوم های او «پرستو مهاجر» در ده آهنگ است که در سال 2013 منتشر شد.
دانلود گلچین قدیمی فرشته

تبلیغات

نظرات

  1. [email protected]بسیار میگه

    بسیار برنامه خوبی تهیه کردید ویاد گذشته‌ای ازکودکیمان می اندازد.ممنون از شما.

  2. ‌سیدخلیل حسینی میگه

    بسیارعالی از همگی شماممنون ودست شممادردنکندوممنون ازشماعزیزان

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *